Logo

Başkan Bilgin’den “Çanakkale” Mesajı

17 Mart 2020

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, “Çanakkale Zaferi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk askerinin imkânsızı başardığı, vatan ve millet sevgisini en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır” dedi.

Başkan Bilgin, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi”nin 105. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında şunları kaydetti;

“Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Çanakkale Zaferi de, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk askerinin imkansızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destandır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Mehmetçiklerimize aittir.

Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Milletimiz, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir, onları asla unutmamıştır, unutmayacaktır.

Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.

Bu vesile ile “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi”nin 105. yıldönümünde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. “

18 MART ÇANAKKALE TASARIMIııı-001