Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin’den Cemevi Ziyareti

23 Ocak 2020

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, İlçeye bağlı Dilek mahallesindeki Cemevi’ni ziyaret ederek cem programına katıldı.

Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Dilek Mahallesi’ne giden Başkan Bilgin, buradaki Cemevi’ni ziyaret etti. Alevilik’te Ehli Beyt soyundan gelen ve “dede” diye adlandırılan dini lider ve mahalleli ile sohbet eden Bilgin, vatandaşların talep ve isteklerini dinledi.

Başkan Bilgin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin farklı etnik köken, farklı din ve mezhepleri bünyesinde barındırın kültür zengini bir ülke olduğunun ifade etti.

Herkesin inancına, diline ve dinine saygılı olduklarını, toplum olarak kardeşçe ve hep bir arada yaşayabilmenin kuralının da bu kriter olduğunu ifade eden Bilgin, şunları kaydetti;

“Bizim görevimiz ilçemiz sınırları içinde yer alan ve her birini “kardeş” olarak gördüğümüz insanımıza ayrım yapmadan hizmet etmektir. İnsanların dili farklı olabilir, dini ve mezhebi farklı olabilir. Ancak insan insandır. Her insan bizim kardeşimizdir. Bizler bu coğrafyada kardeşçe birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz.”

Başkan Bilgin’in Dilek mahallesindeki programında CHP İlçe Başkanı Hasan Levent, Belediye Meclis Üyesi Cemal Gürsel Merter ve Dilek Mahallesi Muhtarı Günnür Göktepe’de yer aldı.