Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin’den Çiftçiye Traktör ve Akaryakıt Desteği

24 Nisan 2020

KENDİ ŞAHSİ TRAKTÖRÜNÜ BİLE ÇİFTÇİLERE TAHSİS ETTİ

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Koronavirüs tedbirleri devam ettiği süre boyunca Belediye bünyesindeki tüm traktörleri pazar günleri, kendi şahsi traktörünü ise haftanın her günü akaryakıtıyla birlikte ihtiyacı olan çiftçilerin kullanımına açtıklarını müjdeledi.

Başkan Bilgin, Belediye şantiyesinde gazetecilere yaptığı açıklamada ilçede 2020 yılı tarım sezonunun başladığını ifade ederek çiftçinin araziye indiğini belirtti.

Dünya genelinde ölümlere neden olan Koronavirüs nedeniyle üreticilerin zor şartlar altında sezona başladıklarını ifade eden Başkan Bilgin, çiftçilere destek olmak adına böyle bir karar aldıklarını dile getirerek, şunları kaydetti;

“Koronavirüs tedbirleri devam ettiği süre boyunca, Belediyemize ait tüm traktörleri Pazar günleri, traktörü olmayan yada ikinci bir traktör ihtiyacı olan üreticilerimizin kullanımına sunacağız. Akaryakıtını da Belediye olarak biz karşılayacağız. Bunun yanında ben kendi şahsi traktörümü ise haftanın 7 günü çiftçilerimizin kullanımına tahsis ediyorum. Saruhanlı sınırları içinde ikamet eden ve traktör ihtiyacı olan üreticilerimiz Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne başvurarak, kimlik bilgilerini bırakıp talepte bulunabilirler.”

Hayata geçirdikleri uygulamanın çiftçi ve üreticilere hayırlı olmasını dileyen Bilgin, “Çiftçi üretmezse kıtlık olur ve toplum aç kalır. Bu nedenle çiftçilerimiz baş tacımızdır. Saruhanlı Belediyesi olarak her zaman çiftçilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.