Logo

Başkan Bilgin’den Gazetecilere Kutlama

09 Ocak 2020

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, “Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri esas alan, olayları olduğu gibi aktarabilmek için tarafsız bir anlayışla çalışan basın mensupları, üstlendikleri bu misyonla demokrasimizin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır” dedi.

Başkan Bilgin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Belediye basın birimi, yerel ve ulusal tüm basın çalışanlarının bayramını en samimi duygularla kutlandığını belirtti.

Basının, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirdiğini ifade eden Bilgin, şöyle dedi;

“Basın, Milletin müşterek sesidir. Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te haber alma ve haber yayma gibi görevlerinin yanında, basının toplumu aydınlatması ve yönlendirmesi bakımından önemli bir görev üstlendiğine dikkat çekmektedir. Bu görevlerin yerine getirilmesinde, gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması ve basın çalışanlarının haklarının AB standartlarına kavuşturulması medyamıza daha da güç kazandıracaktır.”

Başkan Bilgin, açıklamasının sonunda, “Bu düşüncelerle ilçemizde ve ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımızda çalışan gazeteci kardeşlerimiz başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

2