Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin’den Güneydoğu Gazisine Hediye

19 Mart 2020

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Çanakkale Zaferinin 105. yılı etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa’da, 2 yıl önce terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen roket saldırısında yaralanan Gazi Jandarma Er Mustafa Akkaynak’a kol saati ve Türk Bayrağı hediye etti.

Başkan Bilgin, “18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi”nin 105. yılı etkinlikleri kapsamında ilçeye bağlı Alibeyli mahallesinde ikamet eden Gazi Jandarma Er Mustafa Akkaynak’ı makamında misafir etti.

Akkaynak, ziyarette yaptığı açıklamada, vatani görevini yaptığı Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesine bağlı Yukarıgöklü köyündeki Jandarma karakoluna 15 Mayıs 2018 tarihinde terör örgütü PKK üyelerince roket saldırısı düzenlendiğini anımsattı.

Saldırıda vücudunun çeşitli yerlerine ve bacaklarına isabet eden şarapnel parçalarından dolayı yaralandığını ifade eden Akkaynak, bir süre hastanede tedavi gördüğünü, tedavi sürecinde Başkan Bilgin’in kendisiyle yakından ilgilendiğini ifade ederek Başkan Bilgin’e teşekkür etti.

Bilgin ise gaziye kol saati ve Türk Bayrağı hediye ederek şunları söyledi; “Ülkemizin ve milletimizin bugün bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir.  Gazilerimiz vatanseverlikte ve kahramanlıkta hiç tartışmasız yaşayan en büyük örneklerdir. Gazilerimiz cephelerimizin geçilmez surları olmuş, bin yıldır bu toprakların bölünmez bütünlüğünde büyük pay sahipleridir. Türk milletinin övünç kaynağı olan gazilerimiz aynı zamanda tarihimizin de aynası olmuştur. Belediye olarak, gazilerimize layık oldukları kıymeti veriyor, onların her türlü sorun ve talepleriyle en hassas şekilde ilgileniyoruz. Bundan sonra da bütün imkânlarımızla onların yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz.”