Logo

Başkan Bilgin’den Spor Kulüplerine Birlik Çağrısı

02 Eylül 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, İlçedeki Amatör Spor Kulüplerine birlik ve beraberlik içinde hareket etme çağrısında bulundu.

Başkan Bilgin, İlçedeki Amatör Spor Kulüplerinin Başkanları ve Yöneticileri ile yemekte bir araya geldi.

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Bilgin, Manisa’da Ekim ayının ilk haftası başlayacak olan 2019 – 2020 futbol sezonunun hayırlı olmasını dileyerek şunları kaydetti;

“Bizler hepimiz Saruhanlı’nın kulüpleriyiz. Ama Saruhanlı’nın sporda bir tane markası ve vizyonu olmalıdır. Bu kapsamda Saruhanlı Belediyespor diğer spor kulüplerinden ayrı görülmelidir. Temsil anlamında söylüyorum, hak ve hukuk anlamında söylemiyorum. Çünkü Saruhanlı bir ilçe takımıdır. Spor kulüpleri olarak hasım değil, hısım olmalıyız. Bir birimizi rakip olarak değil, dost ve kardeş olarak görmeliyiz. Burada yeni bir beyaz sayfa açıyoruz. Belki geçmişte kulüpler arasında husumetler yaşanmış olabilir. Gelin bu dönem bunları unutalım. Hep beraber dostluk turnuvasında futbol oynar gibi oynayalım. Ama Saruhanlı’yı da hak ettiği yere getirelim. Şunu da açıkça ifade edeyim. Diğer spor kulüplerimizden önde giden olursa, sonuna kadar hep beraber onu destekleyeceğiz. Bu dönem Saruhanlı’da nasıl her şey güzel olduysa 2019-2020 sezonunda da her şeyin iyi ve güzel olması diliyorum.”

Başkan Bilgin, ilçedeki spor kulüplerine Belediye bütçesinden sağlanan nakdi yardımları da bir hafta içinde ödeyeceklerini, kulüpleri asla mağdur etmeyeceklerini açıkladı.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ve Saruhanlı Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yaralı da katıldı.