Logo

Başkan Bilgin’den Tütün Üreticisine Destek Çağrısı

19 Temmuz 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Kemiklidere mahallesinde tütün kıran çiftçileri tarlada ziyaret ederek sohbet etti.

Başkan Bilgin, Kemiklidere mahallesinde katıldığı bir programdan ilçeye dönerken, yol kenarında ki bir tarlada tütün kıran işçileri görünce makam aracını durdurarak, işçilerin yanına gitti.

Tütün tarlasında üreticilerle sohbet eden Bilgin, alın terini toprağa dökerek çalışan tüm üreticilere bol ve bereketli mahsuller diledi.

Tütüncülüğün zor ve meşakkatli bir üretim gerektirdiğini dile getiren Bilgin, buna karşın tütün fiyatlarının istenilen rakamlarda olmadığını dile getirerek, “Üreticiye emeğinin karşılığı verilmelidir. Tarımda arz ve talep dengesinin sağlanması için tarım politikası oluşturulmalıdır” dedi.

Gediz havzasının bereketli toprakları üzerinde bulunan Saruhanlı’daki üreticilere, bu sezon bereketli mahsuller dileyen Bilgin, şöyle devam etti;

“Bu topraklarda yaşayan binlerce çiftçi kardeşimiz alın terini toprağa akıtarak ekmeğini kazanıyor. Üretici kardeşlerimiz adeta toprağı berekete dönüştürüyor. Toprağın bereketini üretime, üretimin zenginliğe ve huzur ortamına katkı sağlaması dileğiyle güzel ilçemizdeki ve yöremizdeki tüm çiftçilerimize bol bereketli bir hasat dönemi diliyor, bütün çiftçilerimizi sevgiyle selamlıyorum.”