Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı 8 Mart Kadınlar Gününü Kutladı

07 Mart 2018

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, “Gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olan, gerek aile gerekse toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Yaralı, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yayımladığı mesajında şunları kaydetti;

“Hem kurtuluş mücadelesinde, hem de Cumhuriyetimizin kuruluşunda kadınlarımızın yaptığı fedakarlıklar hala hafızalarımızdadır. Kadınlar, bizim topraklarımızda toplumun ve ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir.

Dolayısıyla yeni Türkiye yolunda ulaşmak istediğimiz hedefler konusunda kadınlarımıza da önemli sorumluluklar düşüyor. Bu doğrultuda son yıllarda gerçekleştirilen reformlarla, eğitimden sağlığa, çalışma hayatından siyasete kadar tüm alanlarda kadınlarımıza destek olacak önemli iyileşmeler sağlandı.

Bizler toplum olarak, kadınlarımıza yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileriyiz. Ayrımcılığın her türlüsüne karşı olduk. Bizler etnik, mezhepsel, hangi konuda olursa olsun insanların hor görülmesine, dışlanmasına, kötü muameleye tabi olmasına karşı olduk.

Kadınlarımızın evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasını ruhen, vicdanen ahlaken asla kabul edemeyiz. Ne mutlu bize ki, milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Saruhanlı Belediyesi olarak kadınlarımız için çeşitli etkinlik, kurs ve faaliyetler düzenliyoruz. Son olarak İş Kur ve Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla meslek edindirici kurslar açtık. Kadın kursiyerimiz katıldığı kurslarda hem meslek öğrendi, hem de aile bütçesine katkı sağladı.

Kadınlarımızın haklarını yalnız bir gün değil her gün savunmalıyız. Senede bir gün onları anlamaya çalışmak, onların haklarından bahsetmek, çektikleri sıkıntıları anlamaya çalışmakla yetinemeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Tarihinde kahramanlık destanları yazan; Nene Hatun, Erzurumlu Kara Fatma, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı ve Halime Çavuş gibi binlerce kadın kahramanımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum”

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ JPEG