Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı Asırlık Çınarların Hayır Duasını Aldı

30 Ocak 2018

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, ilçe merkezinde ki Yılmaz mahallesinde yaşları 82 ile 89 arasında değişen dört asırlık çınar ile sohbet edip talep ve nasihatlerini dinleyerek hayır dualarını aldı.

Başkan Yaralı,  Belediye personellerinden Mehmet Alsan’ın Yılmaz camiinde düzenlediği lokma hayrına katıldıktan sonra mahalledeki kahvehaneleri dolaşarak vatandaşları selamladı.

Kahvehane ziyareti sırasında 89 yaşındaki Mehmet Menkü, 86 yaşındaki Mustafa Gelmedi, 82 yaşındaki İlhan Oral ve 80 yaşındaki Ali Hikmet Aka ile karşılaşan Yaralı, asırlık çınarlar ile bir süre oturup sohbet etti. Dört arkadaş ile koyu bir sohbete dalan Yaralı, asırlık çınarların talep, öneri ve nasihatlerini dinleyerek hayır dualarını aldı.

Başkanı Yaralı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yaşlılar milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak, onlarla ilgilenmek hepimizin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar medeniyeti yakalamış toplumlardır” diyerek şunları kaydetti;

“Yaşamları boyunca her biri adeta binlerce kitapta yer alabilecek bilgiyi, deneyimi ve birikimi edinen, bunları her fırsatta bizlerle paylaşarak bizleri aydınlatan, karşılaştığımız sorunların üstesinden gelmemizde yol gösteren, varlıkları ile yaşamımıza güzellikler katan yaşlılarımızın yaşadığı en küçük sorunu bile çözmeyi boynumuzun borcu olarak görmeliyiz. Bu yüce milletin fertleri olarak yetişmemizde bin bir emek sarf eden ebeveynlerimizden başlamak üzere akrabalarımızdan, yakın çevremizden, mahallemizden, hiç tanımadığımız kesimlere kadar geniş bir yelpazedeki tüm yaşlılarımızın bizden en büyük beklentisi olan sevgi ve saygımızı her fırsatta onlara göstermeliyiz.”