Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı Hemşireler Haftasını Kutladı

12 Mayıs 2017

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Hemşirelik mesleğinin insan sevgisi ile dolu kutsal bir meslek olduğunu ifade etti.

Başkan Yaralı, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında hemşireliğin, bireysel ve toplumsal sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde, geliştirilmesinde ve korunmasında önemli bir rolü üstlendiğini söyledi.

Sağlık ihtiyaçlarının giderilmesinde, hastaların beklentilerinin karşılanmasında ve verimli bir sağlık hizmeti sunulmasında bütün hemşirelerin fedakarca görev yaptığını belirten Yaralı şöyle dedi;

“Hemşirelik, insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabırla yapılan kutsal ve çok onurlu bir meslektir. İyileştirici hizmetlere ihtiyaç duyan ve insanlar arasında ayrım yapmadan görevini fedakarca yerine getiren hemşirelerimiz bireyin, ailenin ve toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi ve hastalık hallerinde iyileştirilmesi adına hizmet veren en önemli öğelerden biridir. Bu vesileyle sağlık ordumuzun beyaz melekleri olan hemşirelerimizin gününü kutluyor, yürüttükleri kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.”