Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı Nevruz Bayramına Katıldı

21 Mart 2018

Saruhanlı İlçesine bağlı Gökçeköy mahallesinde, İlköğretim öğrencileri tarafından düzenlenen, “Nevruz ve Ağaç Bayramı” Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’nın da katıldığı törende coşkuyla kutlandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşı okunmasıyla başlayan programda, öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu. Daha sonra nevruz ateşi yakılarak üzerinden atlandı.Temsili demir dövme ve yumurta kırma geleneğinin de uygulandığı etkinlik birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Başkan Yaralı, burada yaptığı açıklamada Nevruz’un Balkanlardan Orta Asya’ya yayılan geniş bir coğrafyada binlerce yıldan bu yana kutlandığını ifade ederek, şunları kaydetti;

” Doğayla iç içe bir yaşamı benimseyen atalarımız, güneşin batışını, doğuşunu ve kar yağması gibi doğal olayları, çeşitli geleneksel şenlik ve kutlamalarla karşılamışlardır. Kış mevsiminin ardından gelen baharın ve doğanın yeniden dirilişini simgeleyen Nevruz Bayramı karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kardeşçe ve barış içinde bir arada yaşama arzusunun, dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu bir gündür. Nevruz’un bölgemizle birlikte tüm dünya için barışın, huzurun, istikrarın, refahın müjdecisi olmasını diliyorum.”

Yakılan Nevruz ateşlerinin sıcaklığının, bütün milletimizin kalplerini ısıtması dileyen Yaralı,  nevruzun ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olması temenni ederek Nevruz bayramınızı kutladı.