Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı Yetim Çocuklara İftar Verdi

22 Haziran 2017

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, “Yetimler İftarı” programı kapsamında ilçede anne veya babası hayatta olmayan yaşları 5 ile 18 arasında değişen 50 çocuğa iftar yemeği verdi.

Saruhanlı Belediyesine ait Sosyal tesislerdeki havuz başında düzenlenen yemeğe Başkan Yaralı’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclisi Üyeleri de katıldı. 

Saruhanlı Belediyesine ait araçlarla evlerinden alınarak Sosyal tesislere getirilen çocuklar, Başkan Yaralı ve eşi Nazmiye Yaralı tarafından karşılandı. Daha sonra yetim çocukların arasında oturarak iftarını açan Yaralı, yemek sırasında çocuklarla sohbet ederek, onların talep ve isteklerini dinledi.

Yaralı, yemeğin ardından yaptığı açıklamada, Saruhanlı genelinde anne veya babası hayatta olmayan, yaşları 5 ile 18 arasında değişen yaklaşık 50 çocukla iftar yemeğinde bir araya geldiklerini belirterek şunları kaydetti;

“Çocuklarımızla sohbet ettik, taleplerini dinledik, çok güzel bir ortam yaşadık. Bu programımızı bu yıl ikinci kez düzenliyoruz. Geçen yıl Ramazan ayında ilkini gerçekleştirmiştik. Çok güzel ve çok anlamlı bir program oldu. Bu etkinliğimizi gelecek yıllarda da devam ettirmek istiyoruz. Ramazan ayı birlik, beraberlik ve bereket ayıdır. Saruhanlı Belediyesi olarak Ramazan ayını bu tür faaliyetlerle dolu dolu geçiriyoruz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu sofraların kurulmasında ki amaç, sadece karın doyurmak değil, millet olarak kenetlenmemizi sağlamaktır. Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi korumalı ve güçlendirmeliyiz. Bu vesile ile ben bir kez daha 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının, dün gece eda ettiğimiz Kadir Gecesinin ve Ramazan Bayramının ülkemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Başkan Yaralı, konuşmasının ardından çocuklara bayramlık elbise almaları için alışveriş çeki hediye ederek onları sevindirdi.