Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı’dan, “19 Mayıs” Mesajı

17 Mayıs 2017

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, “19 Mayıs 1919, vatan sevgisiyle bir milletin topyekün harekete geçtiği, işgalin ardından hiç vakit kaybetmeden vatan toprağında bir gün bile esir kalmadan yeni bir devlete giden yolda atılan adımdır” dedi.

Başkan Yaralı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919, milletimizin her türlü yokluk ve olumsuzluğa rağmen, hür yaşama azim ve kararlılığı ile verdiği mücadelenin başlatıldığı tarihtir” diye konuştu.

Üç kıtada adaletle hüküm süren, Osmanlı İmparatorluğu’nun son zamanlarında; coğrafyamızı yeniden şekillendirmek düşüncesiyle, vatan topraklarımıza göz dikenlere karşı Türk milleti’nin, büyük kahramanlık gösterdiğini belirten Yaralı şunları kaydetti;

“Çanakkale Zaferi’nden sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna giden bu yolda aziz Türk milleti kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla; canını ve canından çok sevdiklerini feda ederek bu destansı mücadeleye katılmıştır. Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen ve kahraman Mehmetçiğin en büyük zaferi olan bu mücadele sonunda bugün üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

19 Mayıs 1919’da başlatılan bağımsızlık mücadelesinin sonunda milletiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bu vesileyle siz değerli vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

Saruhanlı (19 Mayıs - GSB) facebook