Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı’dan Develi’ye Müjde

19 Şubat 2018

Develi Mahallesinde Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı

BAŞKAN YARALI’DAN DEVELİ’YE YATIRIM MÜJDESİ

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Develi mahallesine halı saha ve yazlık düğün bahçesi inşa edeceklerini, sözünü verdikleri trap atışı poligonunu da bölgede uygun bir yere kuracaklarını açıkladı.

Başkan Yaralı, Develi mahallesinde Ak Parti Mahalle teşkilatı üyeleri Hüseyin Özsavran, Bilal Pehlivan, Haldun Karabulut, Ramazan Yüksel, Muhittin Önal, İbrahim Ethem Önal, Mehmet Zümrüt, Mehmet Sivrikaya ve Develili kadınlar tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı.

Başkan Yaralı, burada yaptığı konuşmada 50 mahalleye bir şekilde yetişmeye çalıştıklarını, ilçenin dört bir yanında yatırım ve hizmet üretme çabası içinde olduklarını kaydetti.

Geçtiğimiz 10 yıl içinde sadece 8 mahallesi bulunan Saruhanlı ilçe merkezine hizmet ederken şimdi 50 mahalleye birden hizmet götürdüklerini ifade eden Yaralı, şunları kaydetti;

“Bu kapsamda son 4 yıl içinde 11 mahallemize halı saha yaptık. 12.’nci halı sahayı Gökçeköy mahallemize 13.’cü halı sahayı da Develi mahallemize inşa edeceğiz. Develi düğün salonunun yanına gençlerimiz için güzel bir halı saha yapacağız. Ayrıca 6 mahallemize düğün salonu yaptık. 11 mahallemizde düğün salonlarının bakım ve onarımını gerçekleştirdik. 6 mahallemizde çok amaçlı olarak kullanılabilen üzeri kapalı alanlar inşa ettik. 5 mahallemizde yazlık düğün bahçesi yaptık. Bunlardan birini de Develi mahallemize kazandıracağız. Develi’deki düğün salonun çevresine halı saha ve yazlık düğün bahçesi inşa ederek o bölgeyi sosyal bir tesis haline getireceğiz. Mahallelerimizdeki nüfusları yerinde tutmak için şehirlerde olan imkanları buralara getiriyoruz.  Her mahallemize bir meydan projemiz vardı. Bunlardan birini Develi’de inşa ettik. Yaptığımız ve yapacak olduğumuz hizmetlerimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

TRAP ATIŞ POLİGONU YAPILACAK

Başkan Yaralı, konuşmasının sonunda trap atış poligonu yapımına ilişkin verdiği sözü de hatırlatarak, “Poligon yapımı için bir sözümüz vardı. Bu konuda ile de yakından ilgileniyoruz. 2018 yılı içinde bu yatırımlarımızı inşallah hayata geçireceğiz. Trap atış poligonu bu bölgede merkezi bir alana kurmayı düşünüyoruz” dedi.