Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı’dan Engelli Kadına Akülü Araba

15 Ağustos 2017

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Mütevelli mahallesinde kemik erimesi rahatsızlığı nedeniyle yürüme güçlüğü çeken 81 yaşındaki Bilgin Soydan’a Akülü engelli aracı hediye etti.

Başkan Yaralı’nın talimatı üzerine harekete geçen Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan Bilgiç ve Meclis Üyesi Nuri Bozkurt, akülü engelli aracını yaşlı kadına teslim etti.

Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada engellilerin talep ve ihtiyaçlarını anında yerine getirerek her daim onların hizmetinde olduklarını belirtti.

Engelliliğin yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren toplumsal bir konu olduğunu ifade eden Yaralı, şunları kaydetti;

“Engelli kardeşlerimiz bizim her zaman önceliğimiz olmuştur. Bu kapsamda onların akülü araba, tekerlekli sandalye, akü, havalı hasta yatağı ve buna benzer ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bizler Saruhanlı Belediyesi olarak her zaman onların yanındayız. Engelli olmak bir kusur değildir. Hepimiz engelli adayıyız. Bu nedenle toplum olarak engellilere gereken ilgi ve desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Bizlerde bu çerçevede engelli kardeşlerimizin talep ve ihtiyaçlarını yerine getiriyor, onları yalnız ve çaresiz bırakmıyoruz.”

Akülü arabasına kavuşan Bilgin Soydan ise Başkan Yaralı’ya teşekkür etti.