Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı’dan Gazetecilere Kutlama Mesajı

09 Ocak 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, dünyanın en saygın ve fedakarlık isteyen mesleklerinden biri olan gazeteciliğin, toplumun bilinçlenmesi, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesi ile demokrasinin gelişip güçlenmesinde önemli bir rol oynadığını belirtti. 

Başkan Yaralı, gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesini sağlayan ve bunu yasal güvence altına alan 212 sayılı Yasanın Resmi Gazete’de yayınlandığı 10 0cak 1961 tarihinin ardından kutlanmaya başlanan, “Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Fedakar basın mensuplarının, Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda, insan haklarına saygılı, doğru ve tarafsız habercilik anlayışı ile yer ve zaman mefhumu gözetmeksizin üstlendikleri bu zorlu kamu görevini başarıyla yerine getirdiklerini dile getiren Yaralı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Halkın haber alma ve bilgi edinme hakkının teminatı olan gazetecilerin her türlü güçlüğe karşı fedakârca yürüttükleri bu saygın görevlerinin biz kamu idarecileri için de zaman zaman yol gösterici işlevi bulunmaktadır. Medya mensuplarımızın görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için gece gündüz, kar kış, yağmur çamur gözetmeden gösterdikleri çaba her türlü takdirin üzerindedir. Bu duygu ve düşüncelerle, medya mensuplarının arzu ettikleri şartlarda görevlerini yürütmeleri temennisiyle Saruhanlı ve Manisalı gazetecilerimiz başta olmak üzere tüm basın ve medya çalışanlarının ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.”