Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı’nın Yeni Eğitim Yılı Mesajı

13 Eylül 2017

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, “Yüreği okuluna kavuşmanın mutluluğu ile çarpan sevgili çocuklarımıza ve böylesi onurlu bir mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Yaralı, yeni eğitim-öğretim yılına başlanması nedeniyle yayınladığı mesajında, yeni eğitim yılının Saruhanlı’ya, Manisa’ya ve tüm Türkiye’ye başarılar getirmesini temenni etti.

Eğitimin her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer aldığını ifade eden Yaralı, bu dönemde ilçenin eğitim çıtasının yükseltilmesi bakımından herkesin üzerine düşen görevi titizlikle yerine getirmesi gerektiğini belirterek şöyle dedi;

“Okullarımızın açıldığı 18 Eylül pazartesi günü, hem milyonlarca öğrencimiz için, hem de velilerimiz, öğretmenlerimiz, Millî Eğitim camiamız için çok heyecan verici bir gün. Okula yeni başlayacak öğrencilerimizin ve velilerinin gözünde ise bu pazartesi, çok daha özel bir anlam taşıyor. Toplum olarak çocuklarımızı geleceğe hazırlamak gibi gerçekten de çok ağır bir sorumluluğu sırtımızda taşıyoruz. Sürekli değişen, değişim hızı katlanarak artan bir dünyada bunu başarabilmek kolay değil. Burada en büyük sorumluluk, hiç kuşkusuz eğitim camiası ile anne ve babalarımıza düşüyor.

Bu dönemde alışageldiğimiz, bize rahat ve kolay gelen eski dünyanın malumat ve alışkanlıklarını çocuklarımıza dayatmak yerine, onların kendi yollarını çizmelerine yardımcı olmalı, onların yeniliklerle dolu dünyasını anlamaya çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı, fedakar öğretmenlerimize emanet ediyor, yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakar ve onurlu mesleği temsil eden öğretmenlerimize ve ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum”