Logo

Belediye Başkanı Domates Fidesi Dikti

22 Nisan 2020

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçedeki bir arazide işçilerle birlikte domates fidesi dikti.

Başkan Bilgin, Develi mahallesinde domates fidesi dikimi yapan üreticileri arazide ziyaret ederek, Koronavirüs’ten korunmaları amacıyla işçilere maske hediye etti.

Daha sonra eline aldığı domates fidelerini toprakla buluşturan Bilgin, tarımın ve üretimin önemine değinerek alın terini toprağa akıtarak emek harcayan üreticilere teşekkür etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının uygulandığı bu süreçte, çiftçi ve üreticilerin yasaktan muaf tutulmasının çok yerinde bir karar olduğunu dile getiren Bilgin, şunları kaydetti;

“Arazide çalışan çiftçi, üretici ve işçi kardeşlerimize “kolay gelsin” demek için onları ziyaret ettik. Koronavirüse karşı koruyucu maske dağıttık. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, biz belediye olarak çiftçinin ve üreticinin yanındayız.  Daha önce Tirkeş mahallemizde tütün fidesi dikerek çiftçinin yanında olduğumuzu göstermiştik. Bugün de burada domates fidesi dikerek çiftçimizin yanında olduğumuzu göstermiş olduk. Böylesine hassas bir dönemde üretim yapmaya çalıştıkları için çiftçilerimize teşekkür ederim.”

Başkan Bilgin’in arazideki incelemelerinde Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ile Develi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Özsavran da yer aldı.