Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Belediye Başkanı Futbol Turnuvasında Forma Giydi

25 Eylül 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, “Altın Üzüm ve Kültür Festivali” etkinlikleri kapsamında düzenlenen halı saha futbol turnuvasında forma giyerek ter döktü.

Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenen ve 30 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan “13. Altın Üzüm ve Kültür Festivali” etkinlikleri başladı.

Festival etkinlikleri kapsamında organize edilen ve 14 takımın katıldığı halı saha futbol turnuvası başladı. Turnuvanın ilk maçında Saruhanlı Belediyesi ile Cengiz Topel Mahallesi takımları karşı karşıya geldi.

Gençlik yıllarında profesyonel futbol kariyeri bulunan Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in de Belediyespor forması giyerek futbol oynadığı karşılaşma, Cengiz Topel mahallesinin 5-2 üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın 20 dakika süre ilk yarısında sol kanatta görev alan Başkan Bilgin, ortaya koyduğu performansı ile göz doldurdu.

4 Ekim’de sona erecek turnuvanın sonunda ilk üçe giren takımlara kupa verileceği bildirildi.

Sporun İçinden Gelen Başkan

Gençlik yıllarında Saruhanlı Belediyespor Genç takımında futbol hayatına başlayan Bilgin, kısa süre sonra A takımda forma giydi.

Yeşil sahalardaki başarısı nedeniyle dikkatleri üzerine toplayan Bilgin, Manisa Zirai Donatımspor’dan gelen teklifi kabul ederek bu takıma transfer oldu.

Zirai Donatımspor’da ortaya koyduğu üstün başarısı sayesinde Manisaspor’a transfer olan Bilgin, böylelikle profesyonel futbolculuk hayatına adım atmış oldu.

1984 yılında vatani görevini Ankara’da Hava Hastanesinde tamamlayan Bilgin, askerliğinin ardından dönemin üçüncü lig takımlarından Torbalı, Kemalpaşa ve Akhisarspor’da forma giydi.

1988-1989 yıllarında Saruhanlı Belediyespor’a dönüş yapan Bilgin, takımda futbolcu ve yönetici pozisyonunda bir süre görev aldıktan sonra aktif futbol hayatını noktaladı.