Logo

Belediye Başkanından Örnek Davranış

09 Nisan 2020

VATANDAŞIN İÇME SUYU BORCUNU BAŞKAN ÖDEDİ

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, borcunu ödeyemediği için 6 aydır evinin içme suyu kesik bir vatandaşın 1.620 TL olan borcunu kendi şahsi bütçesinden ödeyerek, ailenin suya kavuşmasını sağladığı.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Büyükbelen mahallesini ziyaret eden Başkan Bilgin’in, mahalledeki temasları sırasında yanına gelen bir vatandaş, biriken borcunu ödeyemediği için 6 ay önce evinin içme suyunun kesildiğini ve hakkında icra takibi başlatıldığını belirtti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan genelgeye istinaden suyunun açılması için Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşu olan (Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) Maski’ye başvurduğunu ifade eden vatandaş, buradaki görevlilerin kendisine devam eden icra takibinden dolayı  suyunun açılamayacağını söylediklerini belirtti.

Herhangi bir işi ve düzenli bir geliri olmadığını ifade ederek, su kesintisinin kaldırılması için kendisine yardımcı olunmasını isteyen vatandaşın talebine duyarsız kalmayan Başkan Bilgin, Maski’ye giderek, 1.620 TL olan borcu kendi şahsi bütçesinden ödeyip, ailenin suya kavuşmasını sağladı.