Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Bilgin; “Doğalgazı Biz Getirdik”

03 Temmuz 2019

Bilgin; “Doğalgazı Biz Getirdik”

Önceki yönetimin doğalgaz projesi hayal çıktı. Doğalgazı Saruhanlı’ya Başkan Zeki Bilgin getirdi.

Başkan Bilgin, “Bizden önceki yönetim yaptığı açıklamalarda, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’nün Saruhan mahallesindeki yer tahsisi konusunda olumlu yanıt alındığı iddia edilerek, doğalgaz çalışmalarına başlanacağı kararı alınmıştı. Ancak böyle bir tahsisin yapılmadığı DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’nün 28 Mart’ta Belediyeye gönderilen yazıda yer tahsisini uygun bulunmadığı belirtilmiştir. Buna göre vatandaşa doğru söylenmemiştir. Oy amacı ile böyle bir karar alma zorunluluğu hissedilmiştir. Doğalgazla ilgili gerçeği seçim dönemimizde biz başlatacağımızı söylemiştik. Şimdi bunu yaptık, yer tahsisi konusunda Aksagaz’a dolum istasyonu için yer gösterdik. Böylelikle doğalgaz için düğmeye basan biz olduk.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Cengiz Topel mahallesinde Doğalgaz Ana Dağıtım Hattı kazı çalışmasının yapıldığı bölgeyi ziyaret ederek, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Başkan Bilgin, çalışmaların hızla devam ettiğini, Aksagaz yetkililerinden aldığı bilgiye göre Cumhuriyet ve Cengiz Topel Mahallelerinin bu kış doğalgaz kullanmaya başlayacaklarını ifade etti.

Başkan Bilgin, Doğalgaz kazılarından kaynaklanan yol bozulmalarını sağladığımız 600 bin tl kaynak ile düzeltme yoluna gittik. Öte yandan şu ana kadar 400 bin TL’lik kısmını yaptık.