Logo

Bu Yaz Arazi Yollarına 100 Km Asfalt Atılacak

04 Mayıs 2020

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, nüfusunun yüzde 95’inin tarım ile geçim sağladığı Saruhanlı’daki arazi yollarının 100 kilometrelik kısmına bu yaz asfalt atmayı hedeflediklerini ifade etti.

Başkan Bilgin, ilçedeki yedek 11 sulama kanalının kıyısından geçen Hacırahmanlı ile Adiloba mahallesi arasındaki yolda devam eden sathi kaplama çalışmalarını yerinde inceledi.

Saruhanlı Belediyesine ait Kombine Sathi Kaplama araçları ile yapılan asfalt çalışmasının yapıldığı bölgede bir açıklama yapan Başkan Bilgin, ilçedeki arazi yollarına bu yaz 100 kilometre asfalt atmayı hedeflediklerini dile getirerek şunları kaydetti;

“Çiftçi ve üreticilerimize verdiğimiz sözü tutarak arazi yollarına asfalt atıyoruz. Çünkü çiftçi üretmezse kıtlık olur ve insanlık aç kalır. Bu bakımdan çiftçimize büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda bugün önemli bir bölgede daha asfalt çalışması gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz bu  yıl yaz dönemizde 100 km asfalt atmak. Çiftçilerimizin arazilerine rahat bir şekilde ulaşım sağlamalarını ve ürünlerini rahat bir şekilde hasat edebilmelerini olanak sağlayacağız. Üretici bu gününe kadar hak ettiği değeri bulamadı. Ancak bizim yönetimimizde üretici ve çiftçi baş tacıdır. Onların her isteği bizim için bir emirdir. Bu bağlamda çiftçilerimiz için hayata geçirdiğimiz asfalt çalışmalarının hayırlı olmasını diliyorum”

Başkan Bilgin’in arazideki incelemelerinde Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ve Meclis Üyesi Cavit Yaralı da hazır bulundu.