Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Büyükbelen Yolu ve Şarampoller Temizlendi

12 Ocak 2019

Saruhanlı Belediyesi Yağmur Mesaisinde

Saruhanlı Belediyesi ekipleri, ilçede iki gündür devam eden sağanak yağışın yol açtığı su baskını nedeniyle zarar gören Büyükbelen yolunu ve şarampolleri temizleyerek ulaşımın güvenli hale gelmesini sağladı.

Saruhanlı Belediyesine ait greyder ve kepçe, Develi, Halitpaşa, Alibeyli, Heybeli ve Büyükbelen mahallelerinden geçen Saruhanlı, Gölmarmara – Salihli bağlantı yolunda gerekli temizlik ve düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’nın talimatı ile bölgeye giden iş makineleri ve personeller, yaklaşık 40 kilometrelik bir mesafeyi kapsayan yol kenarında ki şarampolleri çift yönlü olarak temizledi. Yol üzerinde biriken toprak ve çamurlar ise kaldırıldı.

Başkan Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aşırı yağış nedeniyle belediye ekiplerinin büyük bölümünü süratle yol açma çalışmalarına yönlendirdiklerini kaydetti.

Bu çerçevede kapanan yolları hızlı bir şekilde ulaşıma açtıklarını ve vatandaşın mağdur olmasını önlediklerini belirten Yaralı, Saruhanlı’da iki gündür etkili olan ve halen devam eden yoğun yağışların sebep olduğu su taşkınlarına karşı Saruhanlı Kaymakamlığı, Saruhanlı Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yoğun bir çalışma yürüttüğünü, gelen ihbarlara anında müdahale edilerek vatandaşların mağduriyeti giderilmeye çalışıldığını belirtti.