Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Çiftçiler Bu Toprakların Baş Tacıdır

14 Mayıs 2018

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü

Başkan Yaralı: Çiftçiler Bu Toprakların Baş Tacıdır

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, “Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, üretim ve verimliliğin artırılmasında, tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimiz, her zaman baş tacımız olmuştur” dedi.

Başkan Yaralı, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” nedeniyle yayımladığı mesajında, “Yediğimiz her ekmekte, içtiğimiz her çorbada, giydiğimiz her kıyafette çiftçimizin hakkı ve alın teri vardır. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır” ifadelerini kullandı.

Gediz ovasının bereketli toprakları üzerinde kurulu bulunan Saruhanlı’nın tarımla geçinen bir ilçe olduğunu, bu anlamda  çiftçiliğin ne demek olduğunu iyi bildiklerini belirten Yaralı, şunları kaydetti;

“Bu topraklarda yaşayan binlerce kardeşimiz alın terini toprağa akıtarak ekmeğini kazanıyor. Üretici kardeşlerimiz adeta toprağı berekete dönüştürüyor. Toprağın bereketinin üretime, üretimin zenginliğe ve huzur ortamına katkı sağlaması dileğiyle, Üzümün Başkenti olan güzel ilçemizdeki ve yöremizdeki tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol bereketli bir hasat dönemi diliyor, bütün çiftçilerimizi sevgiyle selamlıyorum.”

BASKAN