Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Çiftçilere “Geçmiş Olsun” Ziyareti

29 Ağustos 2018

Saruhanlı ilçesine bağlı Aydınlar ve Şatırlar mahallelerinde dün etkili olan dolu yağışı yörede yaklaşık 2 bin 500 dekar zeytin ekili arazide yüzde 80’lere varan hasara neden oldu.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, olayın hemen ardından her iki mahalleyi de ziyaret ederek, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Şatırlar mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Yaralı, ceviz büyüklüğünde yağan dolunun yol açtığı hasarın tespiti için çalışmaların başladığını kaydetti.

Her iki mahallede de Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekiplerinin hasar tespitini sürdürdüklerini dile getiren Yaralı, şunları kaydetti;

“Çiftçilerimize ve üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerçekten büyük bir afet yaşandığını gördük. Yapılan ilk incelemelere göre Aydınlar mahallemizde 500, Şatırlar mahallemizde 2 bin olmak üzere toplam 2 bin 500 dekar zeytin arazisinde hasar oluştuğu ve bu hasarın bazı bölgelerde yüzde 80’lere ulaştığı ifade ediliyor. Tabi bu rakamlar hasar tespit çalışmaları tamamlanıncaya kadar değişebilir. Bu noktada bizler üreticilerimizin yanındayız. Onların alın teri ve emeklerinin boşa gitmemesi için gerekli adımları atacağız. Tekrar geçmiş olsun.”

Başkan Yaralı’nın temaslarında Başkan Yardımcıları Mustafa Ercan Bilgiç ile Alp Serdar Tuğsal’da hazır bulundu.