Logo

Çınaroba’nın Çehresi Değişiyor

19 Mart 2020

Atıl Haldeki Alan, Güzel Bir Tesise Dönüştü

Saruhanlı Belediyesi, ilçe merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan 244 nüfuslu Çınaroba mahallesinde yıllardır atıl halde bulunan okul bahçesini adeta sosyal bir tesise dönüştürdü.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ile birlikte Çınaroba mahallesini ziyaret ederek, mahallede yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

“Söz Vermiştik, Sözümüzü Tuttuk”

Çınaroba’da mahalle muhtarı Ramazan Kavas tarafından karşılanan Başkan Bilgin, buradaki incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Çınaroba mahallemizi daha önce ziyaret etmiş bu burada yaşayan gençlerimize vakit geçirebilecekleri bir tesis yapmanın sözünü vermiştik. Bunun üzerine mahalledeki düğün salonunun atıl halde bulunan bahçesine kafeterya, çocuk oyun parkı ve tuvalet inşa ettik. Yürüyüş yolları oluşturduk, gerekli peyzaj düzenlemesinin ardından tesisimi hizmete açacağız. Ben buradan Sayın Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Milli Emlak Müdürümüze, bu alanı bize tahsis ettikleri için teşekkür ediyorum. Çınarobalı hemşerilerime hayırlı olsun.”

“Başkanımızdan Memnunuz”

Çınaroba mahallesi Muhtarı Ramazan Kavas ise mahallesine yapılan hizmetten dolayı Başkan Bilgin’e teşekkür ederek, “Sağolsun Başkanım hiçbir isteğimizi geri çevirmiyor” dedi.