Logo

Çocuklar İçin 100 Km Uzaklıktan 3 Kamyon Kar Getirildi

17 Ocak 2020

Belediyeden Çocuklara Sıra Dışı Karne Hediyesi

Çocuklar İçin 100 Km Uzaklıktan 3 Kamyon Kar Getirildi

Saruhanlı ilçesinde uzun yıllardır kar görmeyen çocuklar, Saruhanlı Belediyesi tarafından 100 km uzaklıktaki Alaşehir ilçesinin yüksek kesimlerinden kamyonlarla ilçeye getirilen karda eğlendi.

Saruhanlı Belediyesi, yarıyıl tatiline giren çocuklara karne hediyesi olarak farklı bir etkinlik düzenledi. Belediye ekipleri, ilçeye 100 kilometre mesafede bulunan Alaşehir ilçesinin Ceycey Yaylası’ndan ilçedeki 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’na 3 kamyon kar getirdi.

Belediyenin duyurusuyla karnelerini aldıktan sonra meydanda toplanan çocuklar, karların meydana boşaltılmasıyla büyük sevinç yaşadı. Her yaştan ilçe sakininin eğlendiği etkinlikte vatandaşlar doyasıya kar topu oynadı, kardan adam yaparak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, uzun zamandır ilçe merkezine kar yağmadığını ifade ederek “Öğrencilerimizin, çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın bu hasretlerini giderebilmek için 100 kilometre uzaklıktan kar getirdik. Çocuklarımızın doyasıya eğlendi. Bu vesile ile karnelerini alarak yarıyıl tatiline başlayan tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum”