Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Depremzedeler İçin Prefabrik Evler Yapıldı

26 Ekim 2017

Başkan Yaralı: Depremzede Kardeşlerimizin Yaraları Sarılıyor

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Mütevelli mahallesinde 21 Nisan günü meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde evleri kullanılamaz hale gelen 8 depremzede vatandaş için yapılan prefabrik evlerin teslim edildiğini bildirdi.

Başkan Yaralı, Saruhanlı Kaymakam Vekili İsmail Çorumluoğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü ile Saruhanlı Belediye Meclisi üyelerinin de yer aldığı programda depremzede vatandaşlar evlerinde ziyaret edildi.

Başkan Yaralı, burada yaptığı açıklamada 21 Nisan’da meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem sonrası başlatılan çalışmalarda Mütevelli Mahallesi’nde 6 ağır, 3 orta ve 30 hafif hasarlı ev tespit edildiğini belirtti.

Can kaybının yaşanmadığı depremde hasar gören Mütevelli İlkokulunun eğitime, çarşı caminin de ibadete kapatıldığını dile getiren Yaralı, şunları kaydetti;

“Sarsıntılardan en fazla etkilenen Mütevelli Mahallemizde depremin yol açtığı yaralar sarılıyor. Bu kapsamda depremden etkilenen vatandaşlarımız için ilk etapta çadır, daha sonra konteynır evler kuruldu. Şimdi de prefabrik evler yapıldı. Mütevelli mahallemizde 8 evin yapımı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Hasar oranına göre depremzede kardeşlerimize evlerini tamir ettirmeleri için nakit yardımlarda da bulunuldu. Sırada Lütfiye ve Kumkuyucak mahallemizde ikamet eden depremzede kardeşlerimiz için prefabrik evler yapılacak. Hayırlı olsun. Rabbim bir daha bu tür acılar yaşatmasın, daha büyük afetlerden korusun.”

DEPREM

Manisa’da 21.04.2017 günü saat 16.09’da Selendi merkezli 4.9 büyüklüğünde, saat 17.12’de Manisa Şehzadeler merkezli 4.9 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmişti.

SRH PREFABRİK EVLER (1) SRH PREFABRİK EVLER (2) SRH PREFABRİK EVLER (3) SRH PREFABRİK EVLER (4)