Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Depremzedelerin Yaraları Sarılıyor

07 Ağustos 2017

Saruhanlı Belediyesi Depremzedelerin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

Saruhanlı’da 27 Mayıs 2017 günü gerçekleşen 5.1 büyüklüğündeki depremden etkilenen Kumkuyucak, Tiyenli ve Lütfiye mahallelerindeki ağır hasarlı evlerin yıkımı Saruhanlı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı,  konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada 24’ü Kumkuyucak’ta, 10’u Tiyenli’de, 3’ü de Lütfiye olmak üzere toplam 37 ağır hasarlı evin yıkım işlemini gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Kumkuyucak ve Lütfiye mahallelerini belirli aralıklarla ziyaret ederek depremzedelerin talep ve ihtiyaçlarını dinleyip, bölgede yürütülen çalışmaları inceleyen Yaralı, şunları kaydetti;

“Deprem sonrası başlatılan hasar tespit çalışmalarında Lütfiye mahallemizde 40 ağır, 24 az hasarlı, Kumkuyucak mahallemizde ise 32 ağır, 41 az hasarlı yapı tespit edildi.  Bizlerde depremzede vatandaşlarımıza yardımcı olmak için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bu çerçevede evi ikamet edilemeyecek durumda olan ve evinin yıkılmasını talep eden vatandaşlarımızın bu isteklerini ücretsiz olarak yerine getiriyoruz. Çalışmalarımız planlı bir şekilde devam ediyor.”

Başkan Yaralı, evleri hasar görev vatandaşların AFAD tarafından kurulan çadırlarda yaşamlarını sürdürdüklerini, bu kapsamda Lütfiye Mahallesinde 41, Kumkuyucak Mahallesinde de 50 adet çadır kurulduğunu, bu ailelerin evlerinin tadilatının veya prefabrik ev yapılması çalışmalarının da devam ettiğini belirtti.