Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Develi’de Göz Kamaştıran Tesis Hizmete Açıldı

19 Şubat 2018

Saruhanlı Belediyesi tarafından Develi mahallesinde atıl halde bulunan çamlık alana yapılan kafeterya ve bahçesine inşa edilen meydan düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez, Daire Amirleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, burada yaptığı konuşmada Develi mahallesine yakışır, göz kamaştırıcı bir tesisi hayata geçirdiklerini belirterek, yapılan hizmetin hayırlı olmasını diledi.

Develi’de atıl haldeki çamlık alanı baştan aşağıya yenilediklerini ifade eden Yaralı, “Tesisin içine bir adet kafeterya yaptık. Bahçesine ise süs havuzu ve kamelyalı oturma alanları kurduk. Mahalle sakinlerinin de büyük beğenisini kazanan tesisimizi hizmete açıyoruz, hayırlı olsun. Develi mahallemizde gençlerimize bir halı saha sözümüz var. Ayrıca yazlık düğün bahçesi de inşa edeceğiz. Bun yanında bu bölgede uygun bir alana Trap atış poligonu kuracağız. Köy ve belde vasfından mahalleye dönüşen yerleşim yerlerindeki nüfusları yerinde tutmak için şehirlerde olan imkanları buralara getirmeye çalışıyoruz.”

Manisa’da Büyükşehir Belediyesi kurulması ile köy ve belde vasfından mahalleye dönüşerek Saruhanlı Belediyesine bağlanan 42 mahalleyi yatırım ve hizmetlerle buluşturduklarını belirten Yaralı, bu çerçevede mahalleleri düğün salonları, sosyal tesisler ve modern meydanlarla donattıklarını dile getirdi.

Develi Mahallesi’nden Pankartlı Teşekkür

Develi mahallesi sakinleri ise Develi’ye inşa edilen ve mahallenin çehresini değiştiren kafeterya ile meydan düzenlemesi çalışmalarından dolayı mahalle meydanına pankart asarak Başkan Yaralı’ya teşekkür ettiler.