Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Doğalgazla İlgili Önemli Açıklama

14 Nisan 2020

Başkan Bilgin’den Doğalgazla İlgili Önemli Açıklama

“Doğalgazı Biz Getirdik, Başkaları Sahiplenmeye Çalışıyor”

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçenin iki mahallesinde bu kış kullanılmasına başlanan doğalgaz hizmetinin kendilerinin girişim ve çabalarıyla hayata geçirildiğini, ancak bazı siyasi partilerin bu hizmeti sahiplenmeye çalıştığını belirtti.

Başkan Bilgin, ilçede Aksa Manisa Gaz tarafından doğalgaz arzının sağlanacağı mahallelerde yapılan kazı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda Saruhanlı Belediyesi tarafından başlatılan parke taşı döşeme çalışmalarını inceledi.

Bölgedeki incelemelerinin ardından bir açıklama yapan Bilgin, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerden önce vatandaşlara verdikleri “Saruhanlı’ya doğalgaz getireceğiz” sözünü yerine getirmenin mutluluğu içinde olduklarını kaydetti.

Ancak iktidar partisine mensup bazı siyasilerin bu hizmeti sahiplenme telaşına düştüklerini ifade eden Bilgin, şunları söyledi;

“Doğalgazı Saruhanlımıza getirmeyi ve hemşerilerimizin hizmetine sunmayı rabbim bize nasip etti. Ancak 1 ay önce iktidar partisine mensup bazı arkadaşlarım basına çıkarak, “Saruhanlı’ya doğalgazı biz getirdik” diye beyanda bulundular.  Bende buradan onlara soruyorum. Saruhanlı’ya doğalgazı siz getirdiyseniz, Atatürk ve Cumhuriyet mahallesindeki Yedi Eylül ve Gazi Osman Paşa caddelerinde doğalgaz kazısı nedeniyle bozulan yolların tamiratını siz yapacaksınız diye bizde bekledik.  Fakat bugüne kadar bu yolların tamiratı ve düzenlenmesi yapılmadı. Saruhanlılı hemşerilerimizin aklıyla alay etmeyin. Devlette devamlılık esastır. Saruhanlı’ya doğalgaz, Cumhuriyet Halk Partisi’ne mensup Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in önderliğinde getirilmiştir. Saruhanlımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Böyle sahte söylemlerle kendinizi gündeme getirmek için vatandaşın aklını karıştıracak söylemler yapmayın. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana Belediyeciliğin ne olması gerektiğini tüm Saruhanlımıza yaşatıyoruz. Bunun kararı da, karar verme iradesi Saruhanlılı hemşerilerimindir. Sizleri kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.

Başkan Bilgin’in alandaki incelemelerinde Belediye Meclis Üyesi Mustafa Arguz da yer aldı.