Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Evi Yanan Aileye Başkan Yaralı Sahip Çıktı

07 Şubat 2018

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Yılmaz mahallesinde önceki gün elektrik tesisatının kısa devre yapması nedeniyle çıktığı tespit edilen yangında evleri kullanılamaz duruma gelen Dolaş ailesine yardım sözü verdi.

Başkan Yaralı, Fen İşleri Müdürü Arif Aydemir ve Fen İşleri personeli ile birlikte Yılmaz mahallesini ziyaret ederek evleri yanan Necdet Dolaş’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Yangında büyük hasar gören evi inceleyen Yaralı, evin çatısının tamiratı ve boyanması konusunda gerekli işlemin yapılması için Fen İşleri Müdürlüğü’ne talimat verdi.

Gerek Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, gerekse Belediye imkanları ile acılı aileye yardımda bulunacaklarını ifade eden Yaralı, şunları söyledi;

“Yangın ve sel gibi afetler gerçekten çok üzücü, geride derin hasarlar bırakan acı hadiselerdir. Gözlemlediğimiz kadarıyla evde ciddi hasar oluşmuş, kullanılamayacak duruma gelmiş. Saruhanlı Belediyesi olarak biz evlerin yenilenmesi noktasında, çatıyı tamir edecek ve dış cepheyi boyayacağız. Aileye büyük ‘geçmiş olsun’ diyorum. Allah daha büyük afetlerden ve acılardan korusun.”

Ev sahibi Necdet Dolaş ise ilgisinden dolayı Başkan Yaralı’ya teşekkür ederek, “Bu acı günümüzde yanımızda olan Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.