Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Finansal Okur Yazarlık ve İletişim Semineri

24 Aralık 2018

Saruhanlı Belediyesi Öncülük Etti

Saruhanlılı Kadınlara “Finansal Okur Yazarlık ve İletişim Semineri” Verildi

Saruhanlı Belediyesi, Birleşmiş Milletler tarafından 1997 yılında Gençlerin sürdürülebilir kalkınmada etkin rol oynaması amacıyla kurulan Habitat Derneği’nin hayata geçirdiği “Kız Kardeşim” Projesi kapsamında kadınlara yönelik, “Finansal Okur Yazarlık ve İletişim” konulu seminer düzenledi. 

Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde Eğitmen Sibel Manav, kadınların ekonomik ve sosyal konumlarını güçlendirmek, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak, para ve bütçe yönetimi, birikim, ödeme metotları ve yatırım çeşitliliği gibi konuları anlattı. Seminerin sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Proje hakkında bilgi veren Manav, Kız Kardeşim Projesi”nin Türkiye’de yaşayan 18-55 yaş aralığındaki kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının arttırılması ve desteklenmesini, bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanımına destek olacak bir içeriğini kapsadığını kaydetti.

Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı ise seminerin çok faydalı olduğunu belirterek, Eğitmen Sibel Manav ile seminere katılan kadınlara teşekkür etti.