Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Gökçe Mahallesinin Adı “Gökçeköy” Olarak Değiştirildi

17 Mayıs 2017

BELEDİYE BAŞKANI YARALI: HAYIRLI OLSUN

Saruhanlı İlçesine bağlı bin 425 nüfuslu “Gökçe” mahallesinin adı, mahalle sakinlerinden gelen talep üzerine Saruhanlı Belediye Meclisi’nin kararıyla, “Gökçeköy” olarak değiştirildi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gökçe” mahallesi isminin daha önceki tapu kayıtları ve resmi evraklarda “Gökçeköy” olarak yazılı olduğunu, bu nedenle mahalle sakinlerinin resmi iş ve işlemlerinde çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını belirtti.

Söz konusu sorunun çözümü için mahallenin isminin değiştirilmesi yönünde vatandaşlardan talep geldiğini ifade eden Yaralı, konuyu Belediye Meclisi gündemine taşıdıklarını dile getirerek şunları kaydetti;

“Nisan ayı meclis toplantımızda Gökçe mahallesi isminin “Gökçeköy” olarak değiştirilmesine ilişkin madde, Belediye Meclisimizde oy birliğiyle kabul edildi. Bu konu Manisa Valiliği tarafından da onaylandı. Böylece mahallemizin adı, “Gökçeköy” oldu. Halk arasında da her zaman “Gökçeköy” olarak anılan mahallemizde isim karmaşasından kaynaklanan sorun çözüldü. Hayırlı olsun.”

Öte yandan 12 Eylül askeri darbesinin ardından “etnik çağrışım yaptığı” ileri sürülerek adındaki “Çerkez” ifadesi “Yeni” ile değiştirilen Yeniosmaniye mahallenin ismi belediye meclisi kararıyla geçen yıl yeniden “Çerkez Osmaniye” olarak değiştirilmiş, Valilik tarafından onaylanmıştı.

GÖKÇEKÖY İSİM DEĞİŞİKLİĞİ