Logo

Hem Borç Ödedi, Hem Hizmet Yaptı

17 Eylül 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, 31 Mart seçimlerinin ardından 13 milyon borçla devraldığı Saruhanlı Belediyesi’nin 2 milyon 840 bin liralık borcunu ödedi ve bir yandan da bir çok hizmeti hayata geçirdi.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 31 Mart seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın adayı olarak girdiği seçimde ilçe tarihinde rekor bir oy alarak Belediye Başkanı seçildiğini anımsattı.

Göreve başladığında Belediyeyi 13 milyon lira borçla devraldığını hatırlatan Başkan Bilgin, göreve başlamasından bu yana geçen 6 aylık dönemde bu borcun 2 milyon 847 bin lirasını ödediklerini belirtti.

Bir yandan borç ödeyip, bir yandan yatırım ve hizmetleri hayata geçirdiklerini ifade eden Bilgin, kalan 9 milyon 377 bin lira tutarındaki borcu da ödemeye devam ettiklerini dile getirdi.

Belediyenin borcuna rağmen hizmetleri aksatmadan devam ettirdiklerini anlatan Başkan Bilgin, şöyle dedi;

“Seçimlerin üzerinden 6 ay geçti. Bu süre zarfında 13 milyonluk borcun 3 milyona yakın bir miktarını ödedik. Diğer taraftan da yatırım yaptık. Bu kapsamda geçmiş dönemki yönetimin yarım bıraktığı hizmetleri tamamlıyoruz. Bunun yanında kendi projelerimizi de hayata geçiriyoruz. Öte yandan sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük ölçüde ağırlık verdik. Saruhanlı’da ki değişim fark edildi. Saruhanlı’ya heyecan ve hareket geldi. Yeni bir enerji geldi. Saruhanlı bizim dönemimizde çağ atlayacak.”