Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Heybeli’ye Modern Meydan

24 Mayıs 2017

Saruhanlı Belediyesi’nden Heybeli’ye Modern Meydan

Saruhanlı Belediyesi tarafından Heybeli’de inşa edilen ve yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanan meydan mahallenin çehresini değiştirdi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 436 nüfuslu Heybeli mahallesine yakışır modern bir meydan yaptıklarını belirtti.

Bu kapsamda Muhtarlık binasının karşısında atıl haldeki bölgeyi düzenleyerek bu alana, 3 adet pergole, çocuk oyun parkı ve süs havuzu kurup kapsamlı bir meydan kazandırdıklarını ifade eden Yaralı, şunları kaydetti;

“2014 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla mahalle statüsüne dönüşen köy ve beldelerimizde büyük bir  yatırım hamlesi başlattık. Sosyal tesisler, parklar, meydan ve düğün salonları gibi eserler kazandırdık. Bu kapsamda bir çok mahallede olduğu gibi Heybeli mahallemizde de sosyal amaçlı bir tesis kurduk.

Hayata geçirdiğimiz yatırım ile Heybeli mahallemizin çehresi değişti. Güzel bir tesis kurduk. İçerisinde çocuklarımız için oyun parkı bulunuyor. Mahalle sakinlerinin oturup vakit geçirebileceği pergoleli oturma alanları yer alıyor. Meydanın ortasında süs havuzu mevcut. Meydanın önündeki yolu taş kaplamalarını da yeniledik. Hayırlı olsun. Saruhanlı Belediyesi olarak hizmetlerimiz ilçemize bağlı 50 mahallenin tamamında eşit bir şekilde devam ediyor.”

Heybeli Mahallesi Muhtarı Mustafa Erdönmez ve mahalle sakinleri ise yapılan hizmetler karşısında memnuniyetlerini ifade ederek, “Belediye Başkanımız Dr. Hüseyin Yaralı’ya teşekkür ederiz” diye konuştular.