Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

“Hoş geldin Bebek” Projesi

06 Mart 2020

Saruhanlı Belediyesi’nden “Hoş geldin Bebek” Projesi

DOĞUM YAPAN ANNELERE HEDİYE ÇANTALARI VERİLİYOR

Saruhanlı Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Hoş geldin bebek” projesi kapsamında ilçede yeni doğan bebeklere hediye dağıtımına başlandı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçe merkezinde bebekleri dünyaya gelen ailelerin evlerini ziyaret ederek, içinde bebeklerin ihtiyacı olan ürünlerin yer aldığı çantalardan hediye etti.

Başkan Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Saruhanlı Belediyesi olarak 2020 yılına yeni projelerle girdiklerini kaydetti.

Bu kapsamda sosyal belediyecilik hizmetlerine ağırlık verdiklerini ifade eden Bilgin, şunları kaydetti;

“Yeni bir projeyi daha hayata geçirdik. “Hoş geldin bebek” projesi kapsamında ilçemizde doğum yapan ailelerin evlerini ziyaret ediyor ve doğum yapan annelere içinde biberon, emzik, ıslak mendil, bebek bezi, çorap, elbise ve battaniye bulunan çanta hediye ediyoruz. Belediyecilik doğumdan ölüme kadar halkın her türlü ihtiyacını karşılamaktır. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Bizlerde halkımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda görev, yetki ve sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.”

Bu proje ile insanların en güzel dönüm noktalarından birini yaşadıklarını, böylesi mutlu bir günde mutluluklarına ortak olmayı amaçladıklarını belirten Bilgin, yeryüzünde dünyaya gelen tüm bebeklere aileleriyle birlikte sağlıklı ve güzel bir hayat geçirmeleri temennisinde bulundu.

Yeni doğum yapan anneler ise hediyelerinden dolayı Başkan Bilgin’e teşekkür ederek, bu duyarlı davranış karşısında çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Programa Başkan Bilgin’in eşi Zehra Bilgin, CHP Saruhanlı Kadın Kolları Başkanı Zerrin Yaralı, Belediye Meclis Üyesi Cavit Yaralı da katıldı.

Proje kapsamında Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ilçede bebekleri dünyaya gelen ailelerin evleri ziyaret edilerek, hediye dağıtımına devam edilecek.