Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

İstanbul’da Öldürülen Gencin Adı Memleketinde Yaşayacak

25 Eylül 2019

İstanbul’da geçen ay tramvay durağında kendisinden para isteyen şahıslara olumsuz yanıt vermesi sonucu bıçaklanarak öldürülen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu elektrik mühendisi Halit Ayar’ın adı (23) Belediye Meclisi kararıyla memleketi Saruhanlı’nın Mütevelli mahallesinde ki bir sokağa verildi.

Manisa’nın Saruhanlı İlçe Belediyesi Eylül ayı olağanüstü Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in Başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, Mütevelli mahallesi sakinlerinin talebi üzerine gündeme alınan, mahalledeki “Akıncılar” sokağının isminin “Halit Ayar” sokak olarak değiştirilmesi konusu görüşüldü.

Yapılan görüşmelerin ardından Belediye Başkanı Zeki Bilgin tarafından oylamaya sunulan teklif, oy birliğiyle kabul edildi. Böylece mahalledeki “Akıncılar” sokağın isminin “Halit Ayar” sokağı olarak değiştirildi.

Başkan Bilgin, alınan kararın hayırlı olmasını dileyerek ,”İstanbul’da geçen ay öldürülen merhum Halit kardeşimizin, İlçemiz Mütevelli mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğunu öğrendik. Mahalle sakinleri, Halit’in isminin mahallede geçmişte ailesinin de ikamet ettiği sokağa verilmesi talep ettiler. Biz konuyu Belediye Meclisi’ne taşıdık ve bu teklif oy birliğiyle meclisimizden geçti. Buradan Halit kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Onun genç yaşta aramızdan ayrılmasına sebep olanların da adalet önünde gerekli cezayı almaları en büyük temennimizdir” dedi.

Meclis toplantısı, diğer gündem maddelerinin görüşülüp oylanması ile sona erdi.