Logo

Kepenekli ile Taşdibi Arasındaki Ara Bağlantı Yolu Asfaltlanıyor

12 Ekim 2021

Başkan Bilgin, Müjdeyi Verdi…

Kepenekli ile Taşdibi Arasındaki Ara Bağlantı Yolu Asfaltlanıyor

Bölgede Alternatif Bir Yol Daha Açılmış Oldu

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Kepenekli ile Taşdibi mahallesi arasında arazi yolu olarak da kullanılan 4 buçuk kilometrelik ara bağlantı yoluna asfalt atmaya başladıklarını bildirdi.

Başkan Bilgin, Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal, Meclis Üyesi Mustafa Arguz ve CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Emrullah Sönme ve Ender Esen ile birlikte Kepenekli mahallesine giderek çalışmaları yerinde inceledi.

Burada Kepenekli Muhtarı Mehmet Çulha tarafından karşılanan Başkan Bilgin, asfalt çalışmalarının devam ettiği bölgede gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Kepenekli ile Taşdibi mahallemizi bir birine bağlayan 4 buçuk kilometrelik arazi yolunun geçen yol dolgusunu yapmıştık. Şimdi de sathi kaplama çalışmalarına başladık.  Önümüzdeki yıl, Kepenekli’de yapılacak olan alt yapı çalışmalarından dolayı bu yol, mahalle içinden geçen mevcut yola alternatif olarak kullanılacak. Bir bakıma vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntısı çekmemesi için önlem almış olduk.  Aynı zamanda Taşdibi’nden Saruhanlı’ya olan mesafede kısalmış olacak.  Hayata geçirdiğimiz çalışmanın bu bölgede mahallelerimize hayırlı olmasını dilerim.”

Mahalle Muhtarı Mehmet Çulha ise yapılan yol çalışmasından dolayı Başkan Bilgin’e teşekkür ederek, asfalt atılan yolun, mahallede yapılacak alt yapı çalışmalarından dolayı meydana gelecek ulaşım sıkıntısına çare olacağını kaydetti.