Logo

Koronavirüsle Mücadele Çalışmaları…

23 Mart 2020

SARUHANLI BELEDİYESİ İLÇENİN DÖRT BİR YANI DEZENFEKTE ETTİ

Saruhanlı Belediyesi, Koronavirüs hastalığına karşı önlem almak ve virüsün yayılması engellemek amacıyla ilçe genelinde kamuya açık alanlarda başlattığı dezenfekte çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan Kovid-19 salgınına karşı Saruhanlı Belediyesi, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışma yürütüyor.

Belediyenin Temizlik ve Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelinde yollar, kaldırımlar, parklar, kamu binaları, camiler, okul bahçeleri gibi kamuya açık alanlarda ve şüphe duyulan diğer alanlarda dezenfekte yaptı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ülke genelinde ölümlere neden olan bu hastalığın, güçlü tedbirler ile yayılmasının önüne geçilebileceğini ifade ederek şunları kaydetti;

“Bizler kamu adına elimizden geleni yapıyoruz. Bu noktada ilçemizin dört bir yanını dezenfekte ettik. Kapatılan işyerlerinde yevmiye usulü ile çalışan vatandaşlarımıza erzak yardımında bulunduk. Bakanlık genelgesi doğrultusunda kiracılarımızdan kira ücreti de almayacağız.  El dezenfektan jeli dağıtacağız. Evde kalması gereken 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın alışveriş ihtiyaçları için bir birim oluşturduk. Buradan vatandaşlarımıza çağrımız mümkün olduğunca evlerinden dışarıya çıkmamalarıdır. Bizler onlara bir telefon kadar yakınız. Devlet ve millet olarak el ele vererek bu hastalığın üstesinden gelebiliriz. Yeter ki kurallara uyalım. Kişisel tedbiri elden bırakmayalım.”