Logo

Kurban Bayramı Kutlandı

15 Ağustos 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Kurban Bayramı dolayısıyla CHP İlçe Başkanlığı, Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Belediyede düzenlenen bayramlaşma programlarına katıldı.

Saruhanlı halkının Kurban Bayramı’nı en içten dilekleriyle kutladığını ifade eden Başkan Bilgin, bayramların milletçe karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günler olduğunu söyledi.

İslam dininde anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı’nın, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade ettiğini dile getiren Bilgin şöyle konuştu;

“Bu anlamlı ve özel günlerde, akraba ve komşularımızın yanı sıra kimsesizlerimizi de ziyaret ederek Kurban Bayramı’nı ruhuna uygun yaşamalıyız. Güzel ilçemizin güzel insanlarıyla birlikte bir bayramı daha kutlamanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Kurban Bayramı’nın insanlığa, İslam âlemine sağlık ve huzur getirmesini diliyor, bu duygularla, Saruhanlılı hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum.”