Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Mustafa Ok’un Adı Koldere’de Yaşayacak

26 Ağustos 2019

Saruhanlı Belediyesi Koldere’de Toplu Açılış Yaptı

ESKİ BAKAN MUSTAFA OK’UN İSMİ MEMLEKETİNDE YAŞAYACAK

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in girişimleriyle Koldereli, Eski Köy İşleri ve Kooperatifler Bakanı Merhum Mustafa Ok’un adının verildiği Koldere mahallesindeki Sosyal Tesis törenle hizmete açıldı.

Açılışa Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 22. ve 24. Dönem CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Mustafa Ok’un oğlu Prof Dr. Engin Ok, Belediye Meclis Üyeleri, Koldere Muhtarı İbrahim Durbay ve Koldereli vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin törende yaptığı konuşmada Saruhanlı’ya hizmet etmiş kişilerin isimlerini yaşatmak için karar aldıklarını ifade ederek şunları kaydetti;

“Bir yandan hizmet yapıyor, bir yandan da vatandaşlarımızın üzüntüsünde ve sevincine yanlarında olmaya çalışıyorum. İnsanları vefat ettikten sonra değil, yaşarken de değer vermenin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu çerçevede bizi eleştiren ve isim babalığına mı soyundunuz ? diyenlere şunu ifade ediyorum, ‘Hayır biz isim babalığı yapmıyoruz. Herkesi onuruna layık, şanına layık, yaptığı hizmetlerinden dolayı onurlandırıyoruz. İlçemize hizmet etmiş, taş üstüne taş koymuş Başkanlarımızın isimlerini yaşatmaya devam edeceğiz.’ Bu vesile ile ilçemize hizmet etmiş Başkanlarımızdan ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

Programda Başkan Bilgin’in ardından Prof Dr. Engin Ok ve CHP Manisa Eski Milletvekili Hasan Ören birer konuşma yaptı.

Daha sonra Başkan Bilgin, devlete ve millete büyük emekleri geçmiş, değerli asker ve siyaset adamı Merhum Mustafa Ok adına oğlu Engin Ok’a plaket verdi.

Program kurdele kesimi ile sona erdi.