Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Nevruz Tabiatın Rahmetidir

20 Mart 2018

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, “Nevruz, Anadolu’dan Orta Asya’ya, Kafkaslardan Ortadoğu’ya kadar çok geniş bir coğrafyada birlik ve dayanışmamıza güç veren önemli bir gündür” dedi.

Başkan Yaralı, Nevruz Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Nevruz tabiatın rahmetidir. Nevruz, bolluk karşısında duyulan heyecandır. Nevruz, bereketin selamlanmasıdır” ifadelerine yer verdi.

Nevruzun, geniş bir coğrafyada, hem toprağın uyanışı ve baharın gelişinin hem de kardeşlik, dostluk ve dayanışmanın sembolü bir gün olduğunu dile getiren Yaralı şunları kaydetti;

“Nevruz’un ifade ettiği yeniden diriliş ruhuna sıkı bir şekilde sahip çıkmalıyız. “Yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü” diyen bir medeniyet anlayışının mensupları olarak bu yeni dönemin öncülüğünü ve taşıyıcılığını yapmak mecburiyetindeyiz. Coğrafyamızla birlikte dünyadaki tüm mazlum ve mağdur halklar için kutlu bir geleceğin sembolü olacak Nevruz ateşini, inşallah, Anadolu’dan yakacağız. Nevruz ancak böylesine bir ortak tarih, ortak mücadele ve ortak gelecek kabulüyle anlamlı ve bereketli olacaktır. Nevruz’un bölgemizle birlikte tüm dünya için barışın, huzurun, istikrarın, refahın müjdecisi olmasını diliyorum.”

Yakılan Nevruz ateşlerinin sıcaklığının, bütün milletimizin kalplerini ısıtması dileyen Yaralı,  nevruzun ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olması temenni ederek Nevruz bayramınızı kutladı.