Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Nihat Hatipoğlu Saruhanlı’da

23 Ekim 2017

Saruhanlı Belediyesinin Programı Salonlara Sığmadı

Nihat Hatipoğlu Saruhanlı’da Sevenleriyle Buluştu

Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenen ve Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı, adını Peygamber Efendimizin ismi şeriflerinden alan “El Metin” isimli programa yoğun katılım oldu.

Saruhanlı Belediyesine ait düğün salonunda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Belediye Meclisi Üyeleri ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Hatipoğlu’nu yakından görmek isteyen vatandaşlar, program başlamadan bir saat önce salonu doldurdu. Dışarıda kalan vatandaşlar için düğün salonunun bahçesine ekran kurularak naklen yayın yapıldı.

Başkanı Yaralı, açılış konuşmasında İslam dünyası ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek, şunları kaydetti;

” Müslümanlar üzerinde çeşitli operasyonlar yapılıyor. Bir dönem El-Kaide denilen bir örgüt çıkardılar daha sonra DAEŞ denilen bir örgüt çıkardılar. Müslümanı Müslümana kırdırmaya çalışıyorlar. Hoşgörü dini olan İslamiyeti terör ile yan yana getirme çabası içindeler. Bu yönde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar.  Bizim bu oyunlara gelmememiz gerekiyor. Bunun için birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Bu programı da birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmek için düzenledik.”

Hatipoğlu ise konuşmasında İslam dininin hoşgörüsüne, islamiyetin kız çocuklarına bakışına ve merhamet konularına değinerek salonda duygusal anlar yaşattı.

İlçe halkının yoğun ilgisinden oldukça memnun kaldığını belirten ünlü ilahiyatçı ,yaklaşık 1,5 saat süren programın sonunda vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.