Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Öğrencilere Kuru Üzüm Dağıtıldı

03 Ekim 2017

Başkan Yaralı; Kuru Üzüm Tüketimine Önem Vermeliyiz

Saruhanlı İlçesinde, “Okul Üzümü, Akıl Üzümü” projesi kapsamında öğrencilere kuru üzüm dağıtımına başlandı.

Anaokulu’nda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur ve Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Harun Akdemir katıldı.

Etkinlikte kuru üzümün faydaları hakkında öğrencilere bilgi verildi. Daha sonra bu okulda eğitim gören öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı.

Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, programın sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada kuru üzümün çok faydalı bir ürün olduğunu, 100 gram kuru üzümde 290 kalori bulunduğunu kaydetti.

Çocukların gelişimini destekleyen ve iyi bir enerji kaynağı olan kuru üzümün içerdiği besin, vitamin ve mineraller sayesinde adeta bir sağlık deposu olduğunu ifade eden Yaralı, şu bilgileri verdi;

“Kuru üzüm içerdiği besin değerleriyle özellikle çocukların gelişimini destekliyor ve C vitamininin etkinliğini artırıyor. Beynin enerji kaynağı olan kuru üzüm kansızlık, zayıflık ve birçok hastalıklara da iyi geliyor. Bizler bu bakımdan kuru üzüm tüketilmesini tavsiye ediyoruz.”

Proje kapsamında bu yıl ülke genelinde Salı ve Perşembe olmak üzere haftanın iki günü 32 bin okulda, 6 milyon öğrenciye 4 bin 200 ton okul üzümü dağıtılacağı öğrenildi.