Logo

Sağlık Tedbirleri Altında Olağanüstü Meclis Toplantısı

04 Nisan 2020

Saruhanlı Belediye Meclisi Nisan ayı olağanüstü toplantısı, Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sağlık tedbirleri altında yapıldı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in Başkanlığı’nda Serdar Yaralı Kültür Merkezinde yapılan toplantıya, meclis üyeleri maske ve eldiven kullanarak katıldı. Ayrıca meclis üyeleri arasında sosyal mesafe korunarak oturma düzeni sağlandı.

Toplam 4 konunun görüşüldüğü toplantının birinci gündem maddesinde kapalı oylama yapılan Belediye Encümen üyeliğine Belediye Meclisi üyeleri Cemal Gürsel Merter ile Hasan Aydır seçildi.

Diğer 3 konunun ise görüşülüp oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Başkan Bilgin, Saruhanlı’nın kalkınması adına toplantıda alınan kararların hayırlı olmasını diledi. Bilgin, encümen üyeliğine seçilen Merter ve Aydır’ı da tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.

- Genelge Kapsamında Şartlar Yerine Getirildi -

Bu arada, İçişleri Bakanlığınca Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre önce yayınlanan genelge doğrultusunda büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin nisan, mayıs ve haziran ayı toplantıları ertelenmişti.

Ancak bu süreçte mahalli idarelerin görevlerinin aksamaması için meclisin toplanmasının çok zorunlu olduğu hallerde, gerekli sağlık tedbirleri alınarak, ilgili mevzuat çerçevesinde olağanüstü toplantı yapılmasına izin verilmişti.

Saruhanlı Belediye Meclisi Nisan ayı olağanüstü toplantısı da gerekli sağlık tedbirleri alınarak, Kaymakamlık izni doğrultusunda yapıldı.