Logo

Sağlıkçı Anıtı Törenle Açıldı

10 Eylül 2021

Geçen yıl Ekim ayında Covid-19 testi pozitif çıkan ve Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinde 24 gün süren yoğun bakım tedavisinin ardından taburcu olan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ülke genelinde büyük fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarını unutmadı.

Saruhanlı Belediyesi tarafından İlçe Devlet Hastanesi karşısına yaptırılan “Sağlıkçı Anıtı” düzenlenen törenle açıldı. Sağlık personeline ithafen yapılan anıtlardan ilki hastalığın bulaşma evresini temsil ederken, ikincisi aşı olmanın önemini yansıtıyor. Son anıt ise sağlık çalışanlarının başarısını simgeliyor.

Törene CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Saruhanlı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Tülay Ünlü Üresin, Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salim Babuş, 26. Dönem CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, CHP İlçe Başkanı Hasan Levent, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Abacı, sağlıkçılar ve vatandaşlar katıldı.

KONUŞMASI SIRASINDA GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Törende yaptığı konuşma sırasında yoğun bakımda yattığı günleri hatırlayarak gözleri dolan Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuşmasını da yarım bırakmak zorunda kaldı.

Konuşmasında bugünkü açılışın kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Bilgin, “Anılarım çok yoğun. Allah kimseye yaşatmasın diyorum. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Şu anda çok duygusalım. Geçen yıl ekim-kasım aylarında koronaya yakalandım. Saruhanlı’nın teveccühü ile hizmet etmek için seçilmiştim. Vatandaşlarımızın yanında olmak ve bir nebze de olsa bu korona sürecinde onlara destek olmak adına sürekli sahadaydım. Biz de bu illete yakalandık. 24 gün yoğun bakımda yattım. Rabbimin yardımı, sizlerin hayır duasıyla bugün yine buradan size seslenmeyi bize nasip etti. Korona sürecinde hayat durdu, Saruhanlı Belediyesi durmadı. Hayat durdu, sağlıkçılar durmadı. Sağlıkçılar bizler için hayatını feda etti. Çok sayıda can kaybımız oldu. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Onlar dünyanın en mukaddes insanları, iyi ki varsınız” dedi.

Bilgin, daha sonra Dr. Biçer, Dr. Üresin ve Dr. Babuş’a pandemi sürecinde ortaya koydukları fedakarca çalışmalarından dolayı plaket verdi.