Logo

Şampiyon Kupasına Kavuştu

30 Ocak 2020

Manisa 1. Amatör Küme B grubu şampiyonu Saruhanlı Belediyespor’un Şampiyonluk Kupası, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Şube Başkanı Özer Şenoğlu ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Manisa Şube Başkanı Erol Timur tarafından Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e teslim edildi.

Manisa 1. Amatör Küme B grubu şampiyonu Saruhanlı Belediyespor’un Süper Amatör Kümeye yükselmesi nedeniyle Kafe Sultaniye’de kutlama yemeği düzenlendi.

Yemeğe Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Şube Başkanı Özer Şenoğlu ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Manisa Şube Başkanı Erol Timur, Manisa Futbol İl Temsilcisi Behçet Atlı, çevredeki spor Kulüplerinin Başkanları ile spor camiasından çok sayıda isim katıldı.

HEDEFİMİZ 5 YIL İÇİNDE 3. LİG

Belediye Başkanı Bilgin, burada yaptığı konuşmada futbolun içinden gelen bir Belediye Başkanı olarak spora büyük önem verdiğini, bu nedenle Saruhanlı Belediyespor’u hak ettiği noktaya getirmek için emek verdiklerini ifade ederek şunları kaydetti;

“Bir yıllık emeğimizin boşa gitmemesi için büyük mücadele verdik ve Manisa 1. Amatör Küme B grubunda şampiyon olduk.  Play Off final maçında Nurlupınar Gençlergücü’nü 3-1 yenerek Süper Amatör Kümeye yükseldik. Saruhanlı’yı 5 yıl içinde üçüncü lige çıkarmak için elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Saruhanlı’da bu potansiyel var. Saruhanlı’nın unuttuğu duyguları tekrar Saruhanlı’ya yaşattığımız için mutluluk duyuyorum. Yolumuz açık olsun.”

Programdaki konuşmaların ardından Saruhanlı Belediyespor’un Şampiyonluk Kupası, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Şube Başkanı Özer Şenoğlu ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Manisa Şube Başkanı Erol Timur tarafından Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e teslim edildi.

Bu arada programa katılan 45 Manisa Yaşamspor Kulübü Başkanı Yunus Emre Şahin, tebrik ettiği Başkan Bilgin’e takımlarının formasını hediye etti.

Program, misafirlere yemek ikramı ile sona erdi.