Logo

Saruhanlı Belediyesi Cami Bahçelerini Yeniliyor

07 Ağustos 2020

Saruhanlı Belediyesi tarafından Bedeller mahallesi cami bahçesinde başlatılan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilçedeki ibadethanelerin her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade etti.

Bu kapsamda bir çok caminin bahçesini yenilediklerini, eskiyen şadırvan ve tuvaletleri yıkıp yerine yenilerini inşa ettiklerini, camilerin boya ve badanalarını yaptıklarını dile getirdi.

Bedelleri mahalle camisinin bahçesindeki yenileme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Bilgin, “Cami bahçesini genişlettik. Eski şadırvanı yıkıp yerine yenisini yaptık. Bahçenin zemin kaplamalarını değiştirdik. Çalışmalarımız devam ediyor. Bedeller mahallemize hayırlı olsun. dedi.

Geçtiğimiz haftalarda ilçenin Dilek mahallesinde bulunan Cemevinin de bazı ihtiyaçlarını yerine getirdiklerini anımsatan Bilgin, her türlü inanca saygılı olduklarını ve bu doğrultuda camilerin ve cem evlerinin gereksinimlerini yerine getirmeye devam edeceklerini belirtti.