Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediyesi Çocuklara Süt Dağıtacak

10 Ağustos 2020

Saruhanlı Belediyesi, ilçede 2-3 yaş arasında yardıma muhtaç ailelerin çocuklara ayda 4 kilogram süt dağıtacak.

Saruhanlı Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in Başkanlığında, İlçedeki Serdar Yaralı Kültür Merkezinde yapıldı.

Toplantıda, Saruhanlı Belediyesi’nin Tarımsal Kalkınma Süt Kooperatifleri ve Birliklerinden süt satın alabilmesi ilişkin ile protokol yapabilmesi için Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e yetki verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Başkan Bilgin, bu konuda yaptığı açıklamada “Sosyal Belediyecilik etkinliklerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Bu kapsamda çocuklarımıza haftada 1 kilogram olmak üzere ayda 4 kilogram süt dağıtacağız. Böylelikle aynı zamanda sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlayacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına 15 Adet Motosiklet

Toplantıda ayrıca Belediyeye 15 adet motosiklet alınması ve bu motosikletlerin ihtiyaç halinde Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’na tahsis edilebilmesine yönelik protokol yapılabilmesi amacıyla Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e yetki verilmesine oy birliğiyle karar verildi. Toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülüp oylanması ile sona erdi.

Başkan Bilgin, Saruhanlı’nın gelişmesi, vatandaşların huzur ve refahı adına alınan kararların hayırlı olmasını diledi.